fbpx

5 zalet praktykowania Yogi???

Opublikowane przez Joanna Mieszkowska w dniu

5 cennych lekcji wyniesionych dzięki praktyce Yogi:

1. Praktykuj tylko do granic swoich możliwości – nie przekraczaj się.
Wielu trenerów fitnesu namawiało mnie do katowania własnego ciała. Pamiętam, trening po którym, przez tydzień dochodziłam do siebie. Yoga nauczyła mnie łagodności i wyrozumiałości do swojego ciała a każda lekcja owocowała delikatnym przesunięciem w stronę lepszej kondycji.
2. Oddychaj – wdech i wydech jest podstawą praktyki, mój oddech mnie prowadzi. Na wdechu wyciągasz się a na wydechu skręcasz. To podstawowa zasada dzięki, której okazuje się, że nasze ciała są bardzo elastyczne.
3. Trawa nie będzie szybciej rosnąć, kiedy będziesz ją ciągnąć.
Do niektórych asan dochodzi się z czasem a nie siłowo. Yoga uczy pokory, uczy też cierpliwości. Efekty w moim przypadku przychodziły powolutku. Wkurzałam się patrząc na dłużej praktykujących, jak z lekkością wykonują asany. Te wkurzenie na siebie w niczym mi nie pomagało. Dopiero jak odpuściłam i skupiłam się na sobie z przyjemnością zaczęłam dostrzegać efekty rozciągnięcia. Każdy ma swoją drogę do przebycia, a Ci bardziej rozciągnięci weszli na nią po prostu trochę wcześniej niż ja.
4. Dzięki praktyce z asanami osiąga się stabilność w ciele i umyśle.
Jeśli miotają Tobą emocje, spróbuj stanać w pozycji drzewa – będziesz się merdać na boki tak jak drzewo na wietrze. Mimo to postaraj się załapać stabilność. Jak złapiesz stabilność w ciele to za chwilę znajdziesz ją też w umyśle. Praktyka yogi to praktyka ciała & umysłu & serca.
5. Podziękuj sobie – swojemu najlepszemu nauczycielowi.
Tak kończę każdą swoją praktykę, tego nauczyła mnie moja pierwsza nauczycielka yogi. Były to słowa, które wiele lat temu zapisały się w moim sercu. Kiedy uczeń jest gotowy, przychodzi nauczyciel. Ale kiedy uczeń jest naprawdę gotowy, nauczyciel znika.
Bo sam się dla siebie nim staje.
? Ćwiczmy yogę i zmieniajmy się w lepszych dla siebie i innych ludzi
Dziękuję, że jesteście i mogę dla Was pisać
???
Pięknego dnia kochani ???


Joanna Mieszkowska

Psycholog, socjolog, doradca zawodowy, trener umiejętności psychospołecznych, terapeuta TSR. W swojej pracy wykorzystuje podejście skoncentrowane na rozwiązaniach, elementy koncepcji poznawczo – behawioralnej, coachingu oraz pracy z ciałem. Od 2006 roku pracuje z klientami wspierając ich rozwój osobisty i zawodowy w kontakcie indywidualnym, jak również prowadząc szkolenia i warsztaty rozwoju osobistego. Od 2011 roku prowadzę własną Pracownię Rozwoju Osobistego Protender, realizującej rozwojowe projekty szkoleniowe kierowane do firm oraz klientów indywidualnych. Moja praca zorientowana jest na wspieraniu klientów w budowaniu rozwiązań poprawiających jakość ich życia.

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *