fbpx

Powrót z wakacji

Opublikowane przez Joanna Mieszkowska w dniu

Wakacje powolutku dobiegają końca, większość osób kończy urlopy i zaczyna zmagania z codziennością. Dużo rozmawiam z ludźmi i zawodowo i prywatnie – temat, który nieustannie przewija się w prawie wszystkich rozmowach jest związany z powrotem do pracy i codziennych obowiązków.
Niektórzy wchodzą w wir zobowiązań z uśmiechem na twarzy, przebierając w miejscu nogami z radości, że w końcu znaczną robić, coś pożytecznego inni zaś ze smutkiem i nostalgią żegnają czas relaksu i odpoczynku nie mogąc się pogodzić, że urlop już się skończył, jeszcze inni są na haju ledwo zakończonych wyjazdów i błądzą w rzeczywistości jak dzieci w mlecznej mgle.

Bez względu na to na którym etapie jesteś, warto na chwilę się zatrzymać i zadać sobie kilka pytań, dzięki którym łagodniej wylądujesz w realiach.
– Na którym etapie teraz jestem : gotowy do działania, nostalgiczny czy dziecko we mgle?

Jak już znasz odpowiedź, zarezerwuj sobie chwilę, zadbaj o swój komfort ( usiądź wygodnie, weź coś smacznego do picia, włącz swoją ulubioną wakacyjną piosenkę), weź kartkę i coś do pisania, zrób głęboki wdech i wydech i odpowiedź sobie na pytania:
? Dzięki czemu / jakim moim działaniom, myślom/ czuję się właśnie w ten sposób ?
? Co było szczególnie wartościowe dla mnie w tym czasie?
? Czego potrzebuję więcej/ mniej aby dobrze funkcjonować na urlopie?
? Jak zaplanować kolejny urlop aby był dla mnie jeszcze bardziej wartościowy?
? Czy jest coś, co mogę w jakimś stopniu przenieść do swojej obecnej rzeczywistości, żeby była przyjemniejsza?
? Co mogę zrobić już dziś, aby zaplanować swoją kolejną chwilę relaksu?

? Jak by to było, żebym zawsze słuchał siebie, znał swoje potrzeby i potrafił je realizować ?

?Co bierzesz dla siebie z tego artykułu?

Jeśli czytasz, zostaw proszę komentarz lub kliknij ikonkę – daj mi znać jak ta treść wpłynęła na Ciebie

JMM


Joanna Mieszkowska

Psycholog, socjolog, doradca zawodowy, trener umiejętności psychospołecznych, terapeuta TSR. W swojej pracy wykorzystuje podejście skoncentrowane na rozwiązaniach, elementy koncepcji poznawczo – behawioralnej, coachingu oraz pracy z ciałem. Od 2006 roku pracuje z klientami wspierając ich rozwój osobisty i zawodowy w kontakcie indywidualnym, jak również prowadząc szkolenia i warsztaty rozwoju osobistego. Od 2011 roku prowadzę własną Pracownię Rozwoju Osobistego Protender, realizującej rozwojowe projekty szkoleniowe kierowane do firm oraz klientów indywidualnych. Moja praca zorientowana jest na wspieraniu klientów w budowaniu rozwiązań poprawiających jakość ich życia.

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *